Jdi na obsah Jdi na menu
 


19.5.2008    IDS Pardubického kraje

Obrazek       Od května 2008 se České dráhy a.s. připojili k Integrovanému systému Pardubického kraje (dále jen IDS Pk). Tento systém zásadně usnadňuje cestování hromadnou dopravou, kdy je možné na jeden jízdní doklad použít autobusu, následně přestoupit na vlak a následně například ještě na MHD. Doklady integrovaného systému je prozatím možné využívat na území okresu Pardubice a částečně i okresu Chrudim. Do konce roku je však předpokládáno rozšíření IDS Pk i do zbývající části okresu Chrudim, a tedy pod tento sytsém bude zahrnuta částečně i místní dráha. 


18.5.2008    2. změna jízdního řádu ČD

        Dne 15.6.2008 vstoupí v platnost druhá změna jízdního řádu Českých drah. Na místní dráze ze Svitav do Žďárce u Skutče žádné změny nenastanou.


 13.4.2008    Nejstarší kolejnice na místní dráze

        V minulých dnech byla objevena patrně nejstarší dochovaná kolejnice místní dráhy, po které dokonce jezdí drážní vozidla. Sice již ne s cestujícími, ale přesto jezdí. Kolejnice byla vyrobena v roce 1896 v ocelárně P.E.I.C Kladno. Je tedy stará více než 110 let a demontruje nám jak vypadal první železniční svršek lokálky a jak primitivně byly kolejnice k pražcům připevněny. Kolejnice se však bohužel nachází v místech veřejnosti nepřístupných.


 26.3.2008    České Dráhy a obec Květná spolupracují

       V nedávné době vyšel ve Svitavském deníku článek o spolupráci Českých drah a obce Květná. Tyto dva subjekty chtějí spolupracovat na projektu naučné stezky v obci Květná, která by přilákala do vlaků více cestujících. Počin je to v dnešní uspěchané a přeautomobilizované době jistě více než chválihodný. Doufejme, že projekt nezapadá prachem a bude dotažen do zdárného konce.


 

 3.3.2008    Změna jízdního řádu 

          Ke dni 3.3.2008 vstoupila v platnost 1. změna jízdní řádu Českých drah. Místní dráhy se dotkla pouze okrajově. Jsou zde pouhé dvě změny. Jedna z nich, méně významější, týkající se přestupu ve Žďárci u Skutče u vlaku 5350, který byl omezen pouze na neděli. Druhá změna je však o něco významější. Po více než 111. letech byl ukončen prodej jízdenek v železniční stanici Květná. Tabulky jízdního řádu pro trať 261 Svitavy - Polička - Žďárec u Skutče najdete na webu Českých drah nebo je naleznete ve formátu pdf zde.